05.04.2024

Wiosna nowości w Suzuki

Jeszcze nie przebrzmiały echa prezentacji Suzuki Swifta najnowszej generacji, a już uwagę przyciąga odświeżona Suzuki Vitara.

Gdyby zmiany wprowadzone w nowej Vitarze sprowadzić do określenia „facelifting”, byłaby to tylko częściowa prawda. Owszem, nadwozie samochodu zachowało wiele elementów charakterystycznych dla modelu sprzed liftingu, bez zmian pozostała również oferta silnikowa obejmująca technologię hybrydową czy system ALLGRIP Select 4x4. Ale to, co wpływa na bezpieczeństwo i komfort obsługi należy uznać za wielkie zmiany.

Bezpieczeństwo ludzi jest najważniejsze.

Nowa Vitara została wyposażona w system monitorowania kierowcy DMS, monitorujący oczy oraz twarz kierowcy za pomocą kamery umieszczonej na desce rozdzielczej. Gdy system odczyta senność, zaśnięcie lub oderwanie wzroku od drogi – np. podczas czytania wiadomości ze smartfona – włączy się alarm ostrzegawczy oraz wyświetli komunikat na wyświetlaczu informujący o zagrożeniu.

Aktywny tempomat ACC znany z poprzedniej wersji Suzuki Vitary, został doposażony w funkcję automatycznej redukcji prędkości do tej, która zostanie zarejestrowana przez system rozpoznawania znaków drogowych TSR. Gdy kierowca nie korzysta z aktywnego tempomatu, każde przekroczenie ograniczenia prędkości jest sygnalizowane najpierw komunikatem na wyświetlaczu, a następnie sygnałem dźwiękowym sygnałem.

Aktywny tempomat został również wzbogacony w system utrzymywania pojazdu w pasie ruchu LKA, który pomaga kierowcy utrzymać pojazd na środku pasa ruchu, a gdy oznakowanie poziome jest nieczytelne, system LKA wykorzystuje informacje uzyskane na podstawie poprzedzającej trajektorii jazdy samochodu.

Układ hamulcowy wyposażono w nowy system z podwójnymi czujnikami DSBS II, dzięki czemu rozszerzył się obszar wcześniejszego wykrywania pieszych, motocykli i pojazdów znajdujących się bezpośrednio przed samochodem lub po jego przekątnej.

Łatwa obsługa, łączność ze światem.

Nowy system audio z 9-calowym wyświetlaczem umożliwia nie tylko szybki dostęp do systemów sterowania samochodem i informacji eksploatacyjnych, ale również korzystanie z licznych aplikacji w smartfonach dzięki Apple CarPlay i Android Auto.

Właściciel najnowszej Suzuki Vitary ma dostęp do specjalnej aplikacji Suzuki CONNECT dostępnej na smartfony, dzięki której może monitorować m.in. położenie samochodu, ostrzeżenia eksploatacyjne, historię jazdy lub kontaktować się z autoryzowanym serwisem. Komunikaty przekazywane za pośrednictwem Suzuki CONNECT pojawiają się również na wyświetlaczu w samochodzie.

Suzuki Vitara jest oferowana z jednym z dwóch silników benzynowych połączonych z systemami hybrydowymi. Silnik 1.5 DualJet Hybrid przekazuje napęd za pośrednictwem zautomatyzowanej 6-biegowej skrzyni AGS, a 1.4 BoosterJet mild Hybrid współpracuje z 6-biegową skrzynią manualną. Pierwsze egzemplarze nowej Vitary trafią do autoryzowanych salonów Suzuki już w maju.

20.06.2024

Konkurs „Lider Jakości Suzuki” rozstrzygnięty

Zwycięzcą konkursu „Lider Jakości Suzuki” za rok fiskalny 2023 został autoryzowany salon Suzuki Mad Mobil z Rybnika.

Dowiedz się więcej
12.06.2024

Suzuki Clean Ocean (edycja polska) – sprzątamy po raz czwarty

Suzuki Motor Poland ponownie zorganizowało akcję pod hasłem „Suzuki Clean Ocean”. Wolontariusze – młodzież i nauczyciele z gdańskiej szkoły podstawowej nr 39 im. Wojska Polskiego - pro bono sprzątali nadbałtyckie wydmy w Górkach Zachodnich w Gdańsku.

Dowiedz się więcej
05.06.2024

Roadshow Nowy Swift zaprasza!

Przypominamy, że trwa cykl ogólnopolskich pokazów Suzuki Swift 2024.

Dowiedz się więcej
24.05.2024

Lato z Suzuki 2024

Zapraszamy do udziału w wakacyjnej akcji serwisowej „Lato z Suzuki 2024”, która rozpoczyna się 1 czerwca i potrwa do końca lipca. Samochodowe ASO proponują przegląd i profesjonalną dezynfekcję układu klimatyzacji!

Dowiedz się więcej