29.11.2023

Po sezonie wodnym – krótko podsumowujemy Suzuki Marine Academy

Tegoroczny cykl wodnych szkoleń Suzuki przeszło 71 osób, które następnie zdobyły uprawnienia sternika motorowodnego.

Projekt „Wodna akademia Suzuki” ruszył przed kilkoma miesiącami. W założeniu Suzuki Motor Poland chciało zachęcić użytkowników silników zaburtowych kupowanych w sieci dilerskiej japońskiej marki, żeby zyskali doświadczenie lub nabyli nowe umiejętności. Suzuki Marine Academy została tak pomyślana, aby trafiła zarówno do tych, którzy rozpoczynają przygodę na wodzie – chcą zdobyć patent sternika motorowodnego, ale też wodniaków posiadających już uprawnienia, którzy pragną poszerzyć wiedzę oraz doskonalić nabyte już umiejętności. SMA to także propozycja dla żeglarzy, którzy na co dzień, choćby w praktyce portowej, również posługują się silnikami.

Cykl szkoleń bazuje na doświadczeniach z kursów tzw. Suzuki Moto Szkoły, w której przez kilkanaście lat instruktorzy Suzuki wyszkolili kilka tysięcy motocyklistów. Suzuki Marine Academy jest adresowana dla klientów Suzuki, którzy są właścicielami jachtów (motorowych i żaglowych) z silnikami japońskiej marki lub wkrótce staną się użytkownikami jachtów z takim właśnie napędem.

Program dwudniowych zjazdów na wodzie (pierwszy dzień poświęcony na szkolenie teoretyczne, drugi na praktykę) dopasowano do doświadczenia uczestników Suzuki Marine Academy. Szkolenie prowadzono na trzech poziomach – podstawowym, średniozaawansowanym oraz zaawansowanym, na jachcie motorowym lub żaglowym, także (na życzenie i za dopłatą) na własnej jednostce.

Kursantami zajmowała się wykwalifikowana kadra na czele z kapitanem Jakubem Szymańskim (instruktor sportów motorowodnych oraz żeglarstwa z wieloletnim doświadczeniem, współautor dwóch podręczników napisanych przy współpracy z Suzuki). Szkolenie w Suzuki Marine Academy zostało tak pomyślane, aby po jego zakończeniu każdy chętny mógł przystąpić do egzaminu na patent sternika motorowodnego. Kursanci z uprawnieniami sternika motorowodnego mogli też wziąć udział w szkoleniu poziomu LEVEL 2, czyli na licencję do holowania narciarza wodnego lub innych obiektów pływających.

21.02.2024

Polscy pięściarze zmierzą się z reprezentacją Azerbejdżanu

Na najbliższej gali boksu Suzuki Boxing Night w Lublinie Polaków czekają trudne pojedynki z pięściarzami Azerbejdżanu.

Dowiedz się więcej
19.02.2024

Kupuj motocykle Suzuki w rozsądnych cenach – rabaty przed rozpoczęciem sezonu 2024

Kiedy kupić nowy motocykl? Na podstawowe pytanie wielu miłośników dwóch kółek mamy najprostszą odpowiedź – zanim rozpocznie się sezon.

Dowiedz się więcej
15.02.2024

Przed nami kolejny weekend z Suzuki Moto Road Show

W najbliższy weekend Suzuki Moto Road Show pojawi się w Białymstoku i Łodzi.

Dowiedz się więcej
09.02.2024

27 gala boksu Suzuki Boxing Night w Lublinie

25 lutego 2024 roku o godz. 18.30 w lubelskim Centrum Spotkań Kultur odbędzie się kolejna gala Suzuki Boxing Night.

Dowiedz się więcej