05.04.2024

Rusza kolejna edycja Suzuki Marine Academy

Suzuki Marine Academy jest dedykowana wodniakom, którzy kupili bądź planują zakup silnika zaburtowego marki Suzuki i rozpoczynają przygodę na wodzie lub chcą uzyskać niezbędne uprawnienia do prowadzenia jachtów o napędzie mechanicznym. To propozycja także dla tych motorowodniaków, którzy zdobyli już patent lecz chcą doskonalić umiejętności na wodzie i rozszerzać wiedzę. Cykl motorowodnych szkoleń Suzuki bazuje na wieloletnich doświadczeniach tzw. Suzuki Moto Szkoły, w której przez kilkanaście lat wyszkolono kilka tysięcy motocyklistów. Teraz pora na motorowodniaków i żeglarzy, którzy na co dzień używają silników zaburtowych.

Podczas szkolenia doświadczeni instruktorzy nie tylko przekażą niezbędną wiedzę teoretyczną, ale także nauczą jak kierować jachtem i jego załogą, wydawać odpowiednie komendy i egzekwować ich wykonanie we właściwym momencie.

Dwudniowa Suzuki Marine Akademia została tak pomyślana, aby po jej zakończeniu każdy chętny mógł przystąpić do egzaminu na patent sternika motorowodnego. Wodniacy z doświadczeniem, którzy patent już posiadają, także mogą brać udział w treningach Suzuki Marine Academy. Mogą również przygotować się do egzaminu na licencję do holowania narciarza wodnego lub innych obiektów pływających.

Szkolenia zostały podzielone na dwa poziomy motorowodne (M1 dla początkujących oraz M2 dla bardziej zaawansowanych) i odbywają się na 6 różnych akwenach na terenie całej Polski. Natomiast szkolenia dla żeglarzy odbywają się w Iławie.

Każde szkolenie w ramach Akademii trwa dwa dni. Pierwszy poświęcony jest na szkolenie teoretyczne (w godz. 9-17), a pływania odbywają się drugiego dnia.

Dla zainteresowanych pozostawiono możliwość przeprowadzenia zajęć na ich własnej jednostce, pod opieką wykwalifikowanej kadry na czele z kapitanem Jakubem Szymańskim (instruktor sportów motorowodnych oraz żeglarstwa z wieloletnim doświadczeniem, współautor dwóch podręczników napisanych przy współpracy z Suzuki).

Terminarz Suzuki Marine Academy 2024 (z podziałem na poziom wymaganego doświadczenia, gdzie M1 to kurs dla początkujących, M2 – dla posiadaczy patentu motorowodnego lub ze stażem na wodzie, a „Żeglarskie” dotyczy kursu dla właścicieli jachtów żaglowych).

12.06.2024

Suzuki Clean Ocean (edycja polska) – sprzątamy po raz czwarty

Suzuki Motor Poland ponownie zorganizowało akcję pod hasłem „Suzuki Clean Ocean”. Wolontariusze – młodzież i nauczyciele z gdańskiej szkoły podstawowej nr 39 im. Wojska Polskiego - pro bono sprzątali nadbałtyckie wydmy w Górkach Zachodnich w Gdańsku.

Dowiedz się więcej
05.06.2024

Roadshow Nowy Swift zaprasza!

Przypominamy, że trwa cykl ogólnopolskich pokazów Suzuki Swift 2024.

Dowiedz się więcej
24.05.2024

Lato z Suzuki 2024

Zapraszamy do udziału w wakacyjnej akcji serwisowej „Lato z Suzuki 2024”, która rozpoczyna się 1 czerwca i potrwa do końca lipca. Samochodowe ASO proponują przegląd i profesjonalną dezynfekcję układu klimatyzacji!

Dowiedz się więcej
16.05.2024

Wielki powrót Suzuki Road Show, którego gwiazdą będzie nowy Swift

21 maja startuje cykl pokazów Nowy Swift Roadshow w autoryzowanych salonach dilerskich Suzuki w całej Polsce, podczas których poznamy najnowszą wersję kultowego miejskiego hatchbacka Suzuki Swifta.

Dowiedz się więcej