08.04.2024

Co warto wiedzieć o nowym Swifcie (niska masa i prowadzenie)?

W porównaniu z samochodem poprzedniej generacji najnowszy Swift ma lepsze właściwości jezdne. To skutek nie tylko jego niższej masy (poniżej 1000 kg, m.in. dzięki zastosowaniu nowego silnika Z12E z ISG), ale też poprawienia przyczepności (mniejsze przechyły podczas pokonywania zakrętów) oraz bardziej bezpośredniej reakcji na ruch kierownicą. W aucie zmiany objęły też przednie i tylne zawieszenie. Z przodu zwiększono średnicę drążka stabilizatora (w celu zwiększenia stopnia napięcia sprężyn) oraz średnicę przegubów. Dodatkowo w punktach mocowania stabilizatora użyto Teflonu (*), żeby zmniejszyć tarcie i zarazem zwiększyć odporność nadwozia na przechyły. Wprowadzone zmiany wpłynęły na poprawę wyczucia kierownicy i zachowanie samochodu podczas pokonywania zakrętów, co przełożyło się na lepszą stabilność w czasie jazdy. Zwiększono także skok zawieszenia, w celu poprawy wybierania nierówności.

*Teflon to zarejestrowany znak towarowy The Chemours Company

12.06.2024

Suzuki Clean Ocean (edycja polska) – sprzątamy po raz czwarty

Suzuki Motor Poland ponownie zorganizowało akcję pod hasłem „Suzuki Clean Ocean”. Wolontariusze – młodzież i nauczyciele z gdańskiej szkoły podstawowej nr 39 im. Wojska Polskiego - pro bono sprzątali nadbałtyckie wydmy w Górkach Zachodnich w Gdańsku.

Dowiedz się więcej
05.06.2024

Roadshow Nowy Swift zaprasza!

Przypominamy, że trwa cykl ogólnopolskich pokazów Suzuki Swift 2024.

Dowiedz się więcej
24.05.2024

Lato z Suzuki 2024

Zapraszamy do udziału w wakacyjnej akcji serwisowej „Lato z Suzuki 2024”, która rozpoczyna się 1 czerwca i potrwa do końca lipca. Samochodowe ASO proponują przegląd i profesjonalną dezynfekcję układu klimatyzacji!

Dowiedz się więcej
16.05.2024

Wielki powrót Suzuki Road Show, którego gwiazdą będzie nowy Swift

21 maja startuje cykl pokazów Nowy Swift Roadshow w autoryzowanych salonach dilerskich Suzuki w całej Polsce, podczas których poznamy najnowszą wersję kultowego miejskiego hatchbacka Suzuki Swifta.

Dowiedz się więcej